• ساعت : ۸:۳۳:۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ 
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه: كم كردن توسعه نامتوازن در همه زمینه ها باعث كاهش هزینه ها می شود
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت:کاهش توسعه نامتوازن در همه زمینه ها باعث کاهش هزینه ها می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، چهارشنبه 17 بهمن ماه97  دکترحمیدرضا خلیلی در جلسه  روسای امورمالی واحدهای تابعه دانشگاه که باحضور جمعی از مدیران و مسئولین ستادی حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع وروسای امورمالی واحدهای تابعه در سالن جلسات دانشکده پزشکی برگزار شد گفت: منابع مالی  موجود بسیار محدود می باشد و حوزه معاونت توسعه مدیریت ومنابع فعالیت های گسترده ای با بارمالی زیاد دارد که برخی از این ها مربوط به سنوات گذشته می باشد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه ادامه داد کم کردن توسعه ی نامتوازن در همه ی زمینه ها خصوصا منابع انسانی و فیزیکی باعث کاهش هزینه ها می شود.

 

خلیلی با اشاره به بازدیدهای میدانی وتیم های ارزیاب حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع از واحدهای تابعه در سال 97 گفت: مشکلات زیادی در همه حوزه ها وجود دارد و باید کارشناسان واحدها در زمینه ی مالی تحلیل هزینه و درآمد را انجام دهند و علاوه بر تحلیل واقعی، برنامه ریزی های لازم برای آینده نیز انجام شود.

 

وی ادامه داد برخی از شبکه های بهداشت ودرمان و بیمارستان های تابعه دانشگاه کارهای خوبی درخصوص کاهش هزینه ها خصوصا هزینه های دارویی انجام داده اند و امیدواریم با کنترل و نظارت بیشتر، بقیه واحدها هم بتوانند با برنامه ریزی و مدیریت صحیح  از هدر رفت منابع جلوگیری کنند. 

 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع دانشگاه نیز به رسوب مالی بعضی از واحدها اشاره کرد و گفت:انتظار می رود روسای امورمالی واحدها اطلاعات بیشتری از منابع موجود داشته باشند وبتوانند با برنامه ریزی صحیح وکنترل بموقع ،از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

 

خلیلی بیان کرد: رعایت نظام خودکنترلی، اصل پاسخگویی در همه ی سطوح و کار تیمی ومنسجم باعث می شود فعالیت ها سریع تر انجام شود و اگر همه واحدها به سمت مدیریت علمی حرکت کنند مشکلات نیز تاحدودی  برطرف می شود.

 

وی به اجرای بموقع مصوبات کمیته ی مالی دانشگاه در واحدهای تابعه تأکید کرد وگفت انتظار می رود پرداخت بموقع وانضباط در پرداخت ها،اطلاع کافی درباره ی  منابع موجود وعدم رسوب مالی ،نظارت بر موجودی انبارها،کنترل صدور گواهی های لازم،رعایت سقف پرداخت ها براساس تفاهم نامه ها،کنترل هزینه ی حامل های انرژی ،تعادل هزینه ودرآمد ودرنهایت کاهش هزینه ها توسط روسای امور مالی انجام شود.

 

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت:دربعضی از واحدها عدم همخوانی برنامه HIs با تعهدی به چشم می خورد که امیدواریم تمام ثبت ها بموقع انجام شود و مشکلات موجود برطرف شود.

 

خلیلی در پایان نیز از پرداخت پاداش بازنشستگان سال95 دانشگاه تا هفته آینده خبر داد و از زحمات همه ی کسانی که در این زمینه تلاش کردند، قدردانی کرد.

 

محمد صادق سلحشور مدیرامور مالی دانشگاه نیز ضمن خوشامدگویی به حاضرین به عزل ونصب مدیران امور  مالی بعضی از واحدهای تابعه اشاره کرد و گفت: انتطار می رود روسای امورمالی در تغییر وتحول همکاری لازم را داشته باشند.

 

وی همچنین افزود:از همه روسای مالی انتظار می رود نظارت و بازدید مرتب و مستمر از روند انجام کارهای مربوطه داشته باشند.

 

مدیر امور مالی دانشگاه به وجود برخی از مشکلات موجود درخصوص صورتحساب بیماران در بیمارستان ها اشاره کرد و افزود: همکاران مربوطه باید با دقت و کنترل بیشتری این کار را انجام دهند.

 

سلحشور گفت باتوجه به پیگیری های انجام شده در خصوص دریافت پاداش بازنشستگی کارکنان این پول به حساب دانشگاه واریز شده است و همه  واحدها موظف هستند از امروز تا روز شنبه 20 بهمن97 اسناد مربوطه را به مدیریت امور مالی دانشگاه ارسال کنند تا همکاران در روزهای تعطیل نیز نسبت به رسیدگی اسناد ارسالی اقدام کنند و امیدواریم تا هفته ی آینده پاداش بازنشستگان سال 95 دانشگاه پرداخت شود.

 

در این جلسه نیز توضیحات لازم در خصوص مباحث مربوطه توسط مدیران و کارشناسان ستادی نیز ارائه شد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه: کم کردن توسعه نامتوازن در همه زمینه ها باعث کاهش هزینه ها می شود

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه: کم کردن توسعه نامتوازن در همه زمینه ها باعث کاهش هزینه ها می شود

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه: کم کردن توسعه نامتوازن در همه زمینه ها باعث کاهش هزینه ها می شود

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.10.0