/  2
عنوان : پیام تبریك نوروزی دكتر اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز
کد خبر : ۳۸۵۰
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ 
ساعت : ۱۳:۴۰:۴۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دکتر اسماعیل ایدنی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به مناسبت فرارسیدن سال نو، نوروز 1396 و بهار طبیعت، پیام تبریکی به شرح زیر صادر نمود:

                                                بسم الله الرحمن الرحیم

"گفت پیغمبر به اصحاب کبار/ تن مپوشانید از باد بهار/ کآنچه با برگ درختان می کند/ با تن و جان شما آن می کند"

نوروز در فرهنگ ما ایرانیان نماد پویایی، بالندگی و نو شدن است. شاید در هیچ تقویمی در ملل مختلف جهان، تقارن سال نو به معنی واقعی و عینی با نو شدن طبیعت و جهان همراه نباشد، اما خوشبختانه نیاکان ما به گونه ای زیبا سال نو را متقارن با زایش طبیعت تعریف کردند. باد بهار برای زنده شدن طبیعت است و مفهوم فرمایش پیامبر اکرم(ص) این است که خود را در معرض باد بهاری قرار دهید؛ باد بهار، بادی سرد است و معمولا" لرزه ای بر تن انسان می اندازد، ولی از دل این لرزش و تکان خوردن، یک حیات نو و مجدد برای طبیعت و انسان به وجود می آید. با این همه، رفتار مسئولانه ما با طبیعت نباید از این منظر باشد که در صورت عدم رعایت رفتار مناسب و برخورد نامهربانانه با طبیعت، خشم و آسیب های آن را می بینیم، بلکه باید نگاهمان به این شکل باشد که طبیعت نیز خویشاوند ما و پاره ای از این هستی است.

بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت، از یک سو افزایش تقاضا و مراجعه به وجود آمد و بار زیادی به سیستم های بهداشتی و درمانی تحمیل گردید، ولی از سوی دیگر تلاش شد از این رهگذر، با جذب اعتبارات و اجرای بندهای مختلف تعبیه شده در این طرح برای مراکز بهداشتی و درمانی در جای جای مختلف جغرافیای پهناور خوزستان، کمیت، کیفیت و تنوع خدمات ارائه شده به مردم شریف و بزرگوار استان دستخوش تغییراتی ملموس و در خور شاءن گردد که خوشبختانه این خدمات در دهه های گذشته بی نظیر بوده است. همچنین در خلال این سالها، تلاش بیشینه شد زیرساخت های فرسوده و عقب مانده خوزستان، تا حد امکان ترمیم و ارتقاء یابند و خلاء های انباشته شده از مدت های مدید گذشته در حوزه های حساس بهداشت و درمان، دچار تحولی شگرف گردند. پر واضح است که هنوز تا دستیابی به ایده آل ها و آنچه که در خور شاءن مردم غیرتمند و ایثارگر خوزستان است، فاصله ها بسیار داریم، ولی خوشحالیم که در مدت خدمتگزاری خویش، لحظه ای از تلاش و ممارست برای پیمایش سریع و دقیق این مسیر، غفلت، کوتاهی و سستی ننمودیم، باشد که مقبول درگاه ایزد منان و همچنین پیشگاه عظیم مردم شریف خوزستان واقع گردد.

به حول و قوه الهی، سال 1396 که آخرین سال فعالیت دولت یازدهم می باشد، نویدبخش تحولی چشمگیر و بی نظیر در حوزه سلامت در خوزستان همیشه مقاوم خواهد بود. کما اینکه نسیم های خوش خبر این نو شدن ها، از زمستان 1395 که مقارن با دو مرتبه سفر مقام عالی وزارت به اهواز جهت افتتاح چندین پروژه درمانی مهم و اثرگذار بوده است، آغازیدن گرفته و این نوید را می دهد که در سال آینده، ماحصل این چند سال تلاش، دوندگی و خدمتگزاری به سرانجامی نیک برسد و پروژه های مهم بجای مانده از سالها بی توجهی که بخش اعظم آن، معلول نبود اعتبار بوده است، شکوفا گردند و این پروژه ها هر چه سریعتر بر درب ورودی خود، روبانی رنگی را نصب شده ببینند تا مجدد دسته های قیچی، دستان قدرتمند وزیر سختکوش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را لمس کند و ظرفیت های نو و جدیدی به ظرفیت های موجود افزوده گردد.

اینجانب در پایان ضمن تبریک پیشاپیش فرارسیدن سال نو و بهار نو، از خداوند منان می خواهم صداقت، راستگویی، مهربانی، محبت کردن، دوست داشتن دیگران و امانتداری و وفای به عهد را به همه ما عنایت کند و ما را از شر دروغ، ریا، سستی و کاهلی مصون بدارد. ان شاء الله

"          یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبراللیل و النهار، یا محول الحول والاحوال، حول حالنا الی احسن الحال"


                                                                                     دکتر اسماعیل ایدنی

                                                                 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز


نمایش تعداد بازدیدها : 488

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0